ntv.com.tr NTV Haber – Türkiye ve Dünya Gündemi Güncel Son Dakika Haberleri

 • New York’ta yağmalamalar nedeniyle 700 kişi gözaltına alındı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 17:56

  New York Polis Departmanı (NYPD), dün gece kentte yapılan yağmalamalar sırasında 700’e yakın kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Öte yandan, New York Valisi Andrew Cuomo, polisin dün gece kentteki yağmalamayı, işlenen suçları durduramadığını ve hayal kırıklığına uğradığını belirterek New York Polis Departmanından (NYPD) kenti korumasını istedi. 

 • ABD ordusundan Washington’a ulusal muhafız yığınağı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 17:42

  ABD Ulusal Muhafızlar Bürosu, dün akşam başkent Washington DC’de 1300 ulusal muhafızın görev yaptığını ve bu akşam itibarıyla birçok eyaletten 1500 muhafızın daha kente intikal edeceğini açıkladı.

 • Corona virüs son durum: İsrail’de son bir ayda en yüksek vaka artışı 
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 15:51

  Çin’de başlayan corona virüs salgınında vaka sayısı 6 milyon 400 binin üzerine çıktı. Can kaybı 379 bine yaklaştı.  Covid-19’u atlatarak iyileşenlerin sayısı da 3 milyona yaklaşıyor. ABD hem vaka hem de can kaybı sayısında en ağır bilançoya sahip ülke konumunda bulunuyor. Öte yandan son iki gündür İspanya’da Covid-19 nedeniyle can kaybı yaşanmazken, İsrail’de son bir ayın en yüksek vaka artışı yaşandı. Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte İngiltere’de 39 bin 369’a, Fransa’da ise  28 bin 940’a yükseldi.

 • Etiyopya’da kaçak avcılar 6 fili öldürdü
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 15:19

  Etiyopya Mago Ulusal Parkı Müdürü Ganabul Bulmi, fillerin su içmek için parkın dışına çıktığı sırada kaçak avcılar tarafından vurularak öldürüldüğünü belirtti.

 • BM’den çekirge istilası uyarısı: 20 kat daha büyük
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 14:45

  Birleşmiş Milletler (BM), yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele etmeye çalışan Doğu Afrika ülkelerinin gelecek yağmur döneminde öncekilerin 20 katı büyüklükte bir çekirge istilasıyla karşılaşabileceğini bildirdi.

 • ABD’nin ölüm merkezleri: 26 bin insan hayatını kaybetti
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 14:33

  Corona virüs salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD’de çarpıcı bir istatistik açıklandı. Paylaşılan verilere göre ülkedeki huzurevlerinde Covid-19 kaynaklı yaklaşık 26 bin ölüm gerçekleşti. Başka bir ifadeyle ülkedeki ölümlerin dörtte biri huzurevlerinde kalan insanlardan oluşuyor.

 • Ülkelere göre değişen farklı sosyal mesafe uzaklığı corona virüsten ne kadar koruyor?
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 14:17

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından finanse edilen büyük bir araştırmada, farklı ülkelerin uyguladığı, ”1 metre”, “1,5 metre” ve “2 metre” lik sosyal mesafe uygulamalarının yeni tip corona virüsün (Covid-19)  yayılımına etkisi analiz edildi. Araştırmacılar, 1 metrelik uygulamanın toplumdaki vaka ve ölüm sayısını yüzde 80 azalttığını ve normale dönüş sürecinde tedbirlere uyulmasına devam edilmesinin hayati önem taşıdığına vurgu yaptı. 

 • Çin’de 11 milyonluk kentin 10 milyonuna corona testi
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 14:00

  Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin’in 11 milyon nüfuslu Wuhan kentinde, 19 günde 9 milyon 890 bin kişiye test uygulandı.

 • DSÖ: Ebola salgını yeniden başladı (Ebola nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir?)
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:55

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde ebola nedeniyle 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişide de virüse rastlandığı duyurdu. Bu açıklamanın ardından da örgüt salgının yeniden başladığını açıkladı. Peki Ebola ilacı var mı, Ebola ne zaman çıktı, Ebola nasıl bulaşır? Merak edilen bütün detaylar haberimizde…

 • 2019’da 12 milyon hektar orman yok oldu
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:40

  Dünya genelinde geçen yıl neredeyse 12 milyon hektar ormanlık alan yok oldu. Tahribattan en çok etkilenen yerin ise Amazon yağmur ormanları olduğu belirtildi.

 • Rusya’da AVM’ler yeniden açıldı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:20

  Rusya, dünyada en fazla corona virüs vaka sayısına sahip üçünçü ülke… Uzmanlar enfeksiyon oranının yüksekliği konusunda uyarıyor. Rus yetkililer ise salgında zirvenin geçildiğini söylüyor. Normalleşme için adımlar atılıyor. Moskova’da alışveriş merkezleri yeniden açıldı.

 • Bilim insanları uyardı: ABD’deki olaylar salgını körüklüyor
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:16

  ABD’de bir haftadır devam eden olaylar sebebiyle ülke savaş alanına döndü. Ancak protestoların bir de corona virüs salgını boyutu var. Bilim insanları binlerce kişinin katıldığı olayların salgını körükleyeceği görüşünde.

 • Polis şefinden Trump’a: Çeneni kapat
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 12:53

  ABD Başkanı Donald Trump’ın “eyaletler önlem almazsa ordu devreye girecek" sözleri ülkede büyük yankı uyandırdı. CNN International televizyonu, Pentagon yetkilileri arasında Trump’ın orduyu devreye sokmasından endişe edenler olduğunu duyurdu. Trump’a tepki gösteren Houston polis şefi Art Acevedo, "Söylecek yapıcı bir şeyin yoksa o zaman çeneni kapat" dedi.

 • Rusya’dan S-400 açıklaması
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 12:27

  Rusya, S-400 hava savunma sisteminin ikinci parti teslimatı için Türkiye’nin son kararını beklediklerini açıkladı.

 • George Floyd’un son sözleri gökyüzünde
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 12:00

  Sanatçı Jammie Holmes, Amerikan polisi tarafından öldürülen siyahi George Floyd’un son sözlerini pankartlarla gökyüzüne taşıdı.

 • DSÖ’nün uyarısına rağmen Rusya’da normalleşme 
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 11:15

  Dünyada en fazla vaka sayısına sahip üçüncü ülke Rusya. Uzmanlar enfeksiyon oranının yüksekliği konusunda uyarıyor. Rus yetkililerse salgında zirvenin geçildiğini söylüyor. Normalleşme için adımlar atılıyor. Moskova’da alışveriş merkezleri yeniden açıldı. Dünya Sağlık Örgütü Rusya’da vakaların hala arttığı uyarısında bulundu. 

 • Irkçılık karşıtı protestolar ikinci corona virüs dalgasını başlatabilir
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 11:04

  Yetkililer, ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle öldürülmesiyle başlayan ve tüm dünyaya yayılan ırkçılık karşıtı protestolar nedeniyle ikinci corona virüs dalgasının başlayabileceği konusunda uyardı. Uzmanlar, sosyal mesafe önlemlerine uyulmayan gösterilerin,  Covid-19 nedeniyle daha çok can kaybı yaşanan siyahi ve azınlık toplulukları için büyük bir tehlike yarattığını açıkladı.  

 • Trump’ın G-7 Zirvesi’nde “Putin” planı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 10:02

  ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in G-7 Zirvesi’ne davet edilmesini istediği ancak bu talebin İngiltere ve Kanada tarafından kabul görmediği iddia edildi.

 • Corona nedeniyle ten rengi değişen Çinli doktor hayatını kaybetti
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:54

  Çin’de yakalandığı corona virüs nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktor Hu Weifeng, hayatını kaybetti.

 • Açıldığı gün binlerce kişi sıraya girdi
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:52

  İngiltere’de ev eşyaları satan dünya devi IKEA’nın mağazası açılınca binlerce kişi sıraya girdi.  Sosyal mesafe uygulaması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Bazı mağazalarda insanlar sabahın beşinde kuyruğa girmeye başladı. 20 Mart tarihinden beri kapalı olan mağazaların açılmasıyla ortaya bu görüntüler çıktı. 

 • Ukrayna’dan ‘tatil için en güvenli ülke Türkiye’ çağrısı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:39

  Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, Türkiye’ye Ukrayna’dan charter uçuşlarının Temmuz ayı ortasında başlamasını beklediklerini ve Türkiye’nin tatil merkezlerinin, corona virüs bakımından güvenli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye bize salgın konusunda güvenli şartlar sunuyor" dedi.

 • Rusya’da corona virüsten sonra ölümcül kene alarmı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:37

  Rusya’da, corona virüs salgınının ardından kene saldırısının baş gösterdiği ifade edildi. Rus uzmanların yaptığı açıklamaya göre, Sibirya’da rapor edilen kene vakasında mevsim normallerinin 428 katı olduğu ifade edildi.

 • Taliban lideri corona virüs kurbanı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:31

  Taliban’ın yeni lideri Molla Heybetullah Ahundzade’nin corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürüldü.

 • George Floyd’un cenaze masraflarını eski boks şampiyonu Floyd Mayweather karşılayacak
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:29

  Eski boks şampiyonu Floyd Mayweather, ırkçı polis şiddeti sonucu öldürülen Afro-Amerikalı George Floyd’un tüm cenaze ve anma masraflarını ödeyecek.

 • Tetikte baba çocukları kurtardı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:16

  İstanbul’da bir sitede bulunan havuz kenarında oynayan iki çocuk, akülü arabaları ile suya düştü. Duruma hemen müdahale eden baba ise çocukları kurtardı.

 • Irak Başbakanı Kazımi DAEŞ’e karşı operasyonları izledi
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:04

  Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, terör örgütü DAEŞ’e karşı operasyonların başlatıldığı Kerkük’ü ziyaret etti.

 • Atina’dan sınıra 200 kilometrelik bariyer
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 08:43

  Atina, Türkiye’den olası yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artırıyor. Hükümet, sınır hattı olan Meriç Nehri’nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurma hazırlığı içinde.

 • 2020’de dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu (Türkiye kaçıncı sırada?)
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 08:34

  Nomad Capitalist isimli bir şirket, 2020 yılında dünyanın en güçlü pasaportlarını araştırdı. Belirli kriterler koyarak ülkelerin bu kriterlerdeki pozisyonlarını analiz eden şirket, dünyanın en güçlü pasaportlarını belirledi. Sıralamada 199 ülke değerlendirmeye alındı. İşte dünyanın en güçlü pasaportları…

 • ABD Başkanı Trump: Orduyu devreye sokacağım
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:57

  ABD’de siyahi George Floyd’un Minneapolis’te polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler, başkent Washington’da yoğunlaştı. Başkan Donald Trump, ülkedeki şiddet olaylarının güçle bastırılması emrini verdi. Başkette ağır silahlı askerler görevlendirildi.

 • Yeni Zelanda’da bir tane pozitif vaka kaldı 
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:49

  Yeni Zelanda yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede başarı sağlayan ülkelerin başında geliyor. Yeni Zelanda’da şu anda sadece bir tane pozitif corona virüs vakası bulunuyor. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern sosyal mesafe ve toplanma dahil yasakları kaldıracaklarını söyledi. Hindistan’da ise vaka sayıları yükselmeye devam ediyor.