ntv.com.tr NTV Haber – Türkiye ve Dünya Gündemi Güncel Son Dakika Haberleri – Editörün Seçimi

 • ABD, 4. seviye global seyahat uyarısını kaldırdı
  by NTV on 6 Ağustos 2020 at 19:10

  ABD Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, sadece belirli ülkelere 1’den 4’e kadar seyahat uyarısı yapılan eski sisteme dönüldüğü belirtildi.

 • Malatya’da 35 milyon yıllık Girmana Kanyonu doğaseverleri bekliyor
  by NTV on 6 Ağustos 2020 at 09:39

  Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Malatya’nın Hekimhan ilçesindeki Girmana Kanyonu, ziyaretçilerine doyumsuz manzaralar sunuyor. Ortasından Kuru Çay’ın geçtiği kanyon, kent yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen doğa tutkunlarınca mola noktası olarak görülüyor.

 • Türkiye’nin büyüleyen güzelliği: Kuş cennetleri (Türkiye’nin kuş cennetleri)
  by NTV on 6 Ağustos 2020 at 09:07

  Türkiye’nin zengin doğası ve bitki örtüsü sayesinde, pek çok kentte farklı özelliklere sahip ekosistemler oluşuyor. Ülkenin doğal zenginlikleri arasında, dünyanın hayranlığını kazanmış kuş cennetleri bulunuyor. İşte Türkiye’nin kuş cennetleri…

 • Su altında kalan 12 bin yıllık Hasankeyf, teknelerle gezilecek
  by NTV on 6 Ağustos 2020 at 08:04

  Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi. Montaj ve ihale sonrası hazır hale getirilecek teknelerle tarihi kalıntıları su üzerinde ve yakından görme fırsatı sunulacak. Liman çalışmalarının sürdüğü bölgedeki yatırımcılar, corona virüs salgınının bitmesini bekliyor. Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, tarihi ilçenin turizm geleceğinin parlak olduğunu söyledi.

 • İstanbul’un yanı başındaki güzellik: Sardala Koyu ve Cennet Havuzu
  by NTV on 6 Ağustos 2020 at 07:16

  Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarla bilinirliği daha da artan Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Sardala Koyu ve Cennet Havuzu görenleri hayran bırakıyor.

 • Doğa tutkunlarının adresi: Sardala Koyu ve Cennet Havuzu
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 11:54

  Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarla bilinirliği daha da artan Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Sardala Koyu ve Cennet Havuzu görenleri hayran bırakıyor.

 • Türkmen Dağı tarihi ve doğal güzellikleriyle ekoturizme kazandırılacak
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 09:31

  Kütahya ve Eskişehir il sınırları içinde yer alan Türkmen Dağı’nda ekoturizm için belirlenen 70 kilometre uzunluğundaki güzergahta araç, bisiklet ve yürüyüş yolları yapılacak.

 • Uşak’ın saklı cenneti Dereboyu, keşfedilmeyi bekliyor
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 09:15

  Uşak’ta Ulubey ilçesi sınırlarında bulunan Dereboyu Çayı, doğaseverlerle buluşmayı bekliyor.

 • Pamukkale’de utandıran görüntüler
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 08:42

  Denizli’deki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ‘beyaz cennet’ Pamukkale’de, pandemi döneminde travertenler üzerine maskelerin atıldığı görüldü. Beyaz travertenler üzerinde kullanılmış çocuk bezleri ve su şişeleri de dikkat çekti. Pamukkale’deki bu manzaraları gören ziyaretçiler, çöpleri atan kişilere tepki gösterdi.

 • Eski minibüsü ahşap giydirerek ev görünümlü karavana dönüştürdü
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 08:05

  Trabzon’da otobüs şoförlüğü yapan Adem Yıldızbaşoğlu, corona virüs pandemisinde otobüs seferlerinin yapılmadığı süreçte 7 sene önce aldığı minibüsü ahşap yayla evi görünümlü karavana çevirdi. Yaklaşık 150 bin TL maliyetiyle diğer karavanlardan farklı görüntüsüyle aynı bir yayla evini andıran aracı görenler gözlerine inanamıyor.

 • Denizli’de nilüferleriyle ünlü bir doğa harikası: Işıklı Gölü
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 08:01

  Denizli’de doğal sit alanı olan Işıklı Gölü, yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğası ve huzur veren nilüfer çiçekli manzarasıyla doğaseverleri ağırlıyor.

 • Düden ve Çağlayan Şelalesi ile Santa Harabeleri ‘doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı’ olarak tescillendi
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 07:48

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Mersin, Antalya ve Gümüşhane’deki bazı alanların, "doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı" olarak tesciline ilişkin ilanlar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

 • Almanya’nın kararı turizmcilerin beklentisini artırdı
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 07:42

  Almanya’nın yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye’ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla için kaldırması Ege Bölgesi’ndeki deniz turizmi sektöründe beklentiyi artırdı.

 • M.Ö 2’nci yüzyıldan günümüze Kızkalesi
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 07:32

  Mersin’de, M.Ö. 2’nci yüzyıldan bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan, Roma döneminde en önemli ticaret merkezleri arasında yer alan, günümüzde UNESCO Geçici Miras Listesi’nde bulunan Kızkalesi, yılın 12 ayı yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

 • Tayvan’da pandemi nedeniyle uçamayan kişilere 180 dolara ülke turu
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 07:16

  Tayvan’ın en büyük havayolu şirketlerinden Eva Air, corona virüs salgınında uçmayı özleyenlere Hello Kitty uçağıyla üç saatlik ülke turu yaptıracak. Tur, Tayvan’da 8 Ağustos Cumartesi günü kutlanacak Babalar Günü dolayısıyla yapılacak. Taipei Taoyuan Havalimanı’ndan kalkacak uçak; Guishan Adası, Huadong kıyıları ve yakınındaki adalar üzerinde uçtuktan sonra aynı havalimanına geri dönecek.

 • Bond filminden esinlenilerek üretilen dünyanın ilk yüzen eko-lüks oteli: Anthenea
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 06:50

  Herkesin izole bir tatil arayışında olduğu bu dönemde Fransız gemi inşaat mühendisi Jean-Michel Duacancelle tarafından tasarlanan Anthenea, sosyal izolasyon kavramını birkaç fersah öteye taşıyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez tanıtılan Anthenea, ilk bakışta denize konmuş bir UFO gibi görünüyor. 

 • Tekirdağ’ın tatil beldesinde 500 ton çöp toplandı
  by NTV on 5 Ağustos 2020 at 05:51

  Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde belediye ekipleri, 4 günlük bayram tatili sonrası yaklaşık 500 ton çöp topladı. Belediye Başkanı Hikmet Ata, bayramda 500 bin kişiyi ağırladıklarını belirterek, "Çocuk bezlerini kuma gömmesinler, etrafı kirletmesinler; buyursunlar, gelsinler başımızın üstünde yerleri var" dedi.

 • Mardin’in taş evlerinde yıldızlı ‘dam palas’ keyfi
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 13:27

  Sıcaklığın zaman zaman 44 dereceye ulaştığı Mardin’de vatandaşlar, "Bin yıldızlı konfor" dedikleri damlarda kurulan tahtlarda vakit geçiriyor, geceleri de uyuyor.

 • Bakan Koca’nın ‘vaka az’ dediği Edirne’ye bayramda binlerce kişi akın etti
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 12:38

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, geçen haftalarda Edirne’nin son 5 gündür corona virüs salgının da vaka ortalamasının en düşük 5 il arasında yer aldığının açıklanmasının ardından, Kurban Bayramında başta İstanbul olmak üzere birçok ilden binlerce vatandaş ziyaret için soluğu Edirne’de aldı.

 • Pamukkale’nin eşsiz manzarasını Kocaçukur’dan izlediler
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 12:21

  Denizli’de Pamukkale travertenlerinin eteğinde bulunan Kocaçukur, bayramda vatandaşların uğrak noktası oldu. Vatandaşlar aileleri ile birlikte Pamukkale’nin eşsiz manzarasını izlerken, gölette hem kano bindiler hem de ördek ve kazları besleyerek güzel vakit geçirdi.

 • Tatil alışkanlıkları değişti: Corona virüs sonrası kamp turizmi revaçta
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 11:50

  Mart ayında tüm dünyada ilan edilen pandemi sonrası, Türkiye’de yeni normal yaşama geçilmesi ile vatandaşların tatil tercihlerini de değiştirdi.

 • Kazdağları’nın kuş envanterine 5 yeni tür eklendi
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 10:32

  Kazdağı Milli Parkı’nda araştırma ekibince kara ağaçkakan, çütre, şakrak, taşkızılı ve küçük sinekkapanın da tespit edilmesiyle Çanakkale il genelindeki kuş türü varlığı 317’ye çıktı.

 • Likya’nın ışık ve güneş diyarı: Ölüdeniz
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 10:04

  Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Ölüdeniz, doğal güzellikleri, coğrafi konumu ve eski çağlara dayanan tarihi ile Türk turizminin lokomotif destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor.

 • Bu mağaraya Eskişehir’den giren Bolu’dan çıkıyor
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 09:20

  Eskişehir ile Bolu sınırında bulunan 450 metre uzunluğundaki Düden Mağarası’nın bir ucu Eskişehir’e diğer ucu Bolu’ya çıkıyor.

 • Rize’de bulutların üzerindeki yeşil cennet: İkizdere Vadisi
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 09:17

  Rize’nin İkizdere Vadisi’nin sık ormanla kaplı görüntüsü, yeşil örtüsü, gölleri, şelaleleri, termal kaplıcaları, ahşap evleri ve bulutların üzerindeki yaylaları ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

 • Mars’a değil, Salda’ya
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 08:25

  Burdur’da ’Türkiye’nin Maldivleri’ olarak adlandırılan, NASA tarafından da Mars’taki Jezero Krateri ile benzer mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğu açıklanan Salda Gölü, 1 Haziran’dan bu yana yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırladı. Pek çok kişi Mars’taki kraterle benzerlik gösteren Salda’yı görmek için bayramda da göle akın etti.

 • Çıldır Gölü, Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor
  by NTV on 4 Ağustos 2020 at 07:09

  Ardahan’ın Çıldır ilçesinde, kış aylarında yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü, kavurucu sıcaklarda ise Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan güzelliğiyle tatilciler ile bölge halkının akınına uğruyor.

 • Doğunun gizli denizi: Hazar Gölü
  by NTV on 3 Ağustos 2020 at 12:14

  Elazığ'da bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar doğunun gizli denizi olarak bilinen Hazar Gölü'ne akın etti. Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Hazar Gölü'nde tatilciler,  deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlardan da faydalanarak tatilin keyfini çıkardı. Hazar Baba ve Mastar dağları arasında yer alan, 22 kilometre uzunluk ve 6 kilometre genişliğe sahip Hazar Gölü, mavi ve yeşilin her tonuna bürünmesiyle ziyaretçilere görsel şölen de sunuyor.

 • Konya Ovası’nda plaj keyfi
  by NTV on 3 Ağustos 2020 at 09:40

  TÜRKİYE’nin en büyük tatlı su gölü olan Konya Ovası’ndaki Beyşehir Gölü kıyısında yaşanan yoğunluk, tatil beldelerindeki sahilleri aratmadı.

 • Doğunun gizli denizi Hazar’da bayram yoğunluğu
  by NTV on 3 Ağustos 2020 at 08:50

  Elazığ’da bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar doğunun gizli denizi olarak bilinen Hazar Gölü’ne akın etti.

 • Uludağ’ın zirvesinde şelale keyfi
  by NTV on 3 Ağustos 2020 at 08:42

  Bursa’da hava sıcaklığı 40 dereceyi gösterirken, Uludağ’ın zirvesindeki şelale ve havuzlara giren dağcılar, buz gibi sularda yüzdü.

 • Düden şelalesi ziyaretçi akınına uğradı
  by NTV on 3 Ağustos 2020 at 08:18

  Antalya’daki dünyaca ünlü Düden Şelalesi, Kurban Bayramında tatilcilerin akınına uğradı. Kartpostallık manzarasıyla eşsiz bir görüntü sergileyen şelaledeki tatilciler, hatıra fotoğrafı çekinmek için adeta kuyruğa girdi.

 • Sakarya’nın saklı kalmış cennetini besleyen dere siyaha büründü
  by NTV on 31 Temmuz 2020 at 02:39

  Sakarya’nın Kaynarca ilçesinden başlayan ve Karasu ilçesinde bulunan saklı kalmış cennet Acarlar Longozuna dökülen dere kirlilikten siyaha bürünürken, vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi. Acarlar Longozunu besleyen siyaha bürünmüş dere ise havadan da görüntülendi.

 • AB seyahat listesini daralttı
  by NTV on 30 Temmuz 2020 at 14:24

  Yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı.

 • Tatil yerlerinde bayram yoğunluğu
  by NTV on 30 Temmuz 2020 at 11:31

  Arefe günüyle birlikte bayram tatili başladı. Marmaris, Akyaka gibi tatil yerlerinde yoğunluk oluştu. Sıcaktan bunalanlar dört günlük tatili değerlendirmek için çareyi deniz tatilinde buldu.

 • Dağcılar, Sümbül Dağı’nda geçen yıl keşfedilen mağarayı gezdi
  by NTV on 30 Temmuz 2020 at 08:26

  Hakkari’de bir grup dağcı ve doğa sever, Sümbül Dağı’nda geçen yıl keşfedilen mağarayı gezdi. Doğa severler, sarkıt, dikit ve sütunlarıyla hayranlık uyandıran mağaraya girip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Uludağ Orman Köşkleri, bayram tatilinde yüzde 100 doldu
  by NTV on 30 Temmuz 2020 at 08:15

  Bursa, Uludağ’da 2 bin rakımlı zirvedeki ormanlık alan içerisinde bulunan Orman Köşkleri, bayram öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

 • Van kahvaltısı tescillendi
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 12:11

  Türk Patent ve Marka Kurumu, Van kahvaltısına "Coğrafi İşaret Tescil Belgesi" verdi.

 • Bungalov evler ve karavanlar tatilcileri bekliyor
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 12:02

  Adana’da corona virüs salgınına karşı doğa ve deniz manzarasını bir arada yaşamak isteyenler için Karataş Belediyesi tarafından Kumluk Tabiat Parkı`na bungalov evler ve karavanlar kuruldu.

 • Bungalovlara ‘pandemi’ ilgisi
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 09:19

  Pandemi süreci tatil tercihlerini de değiştirdi. Artık çoğu kişi kalabalıktan uzakta tatil imkanlarını değerlendirmeye başladı. İzmir’in Çeşme ilçesinde kentin keşmekeşinden uzak, ekolojik tarımın yapıldığı bungalov evlerde konaklama imkanı sağlayan tesise yoğun ilgi var.

 • Van Gölü havzasının rengarenk sakinleri
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 09:17

  Van Gölü havzasında, rengarenk çiçekler arasında uçuşan kelebekler güzellikleriyle göz kamaştırıyor. 

 • ‘Yeryüzü cenneti’ Nemrut Krater Gölü ziyaretçilerden ilgi görüyor
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 09:07

  Bitlis’in Tatvan ilçesinde yer alan Nemrut Krater Gölü doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor.

 • Sosyal mesafeli plaj
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 08:34

  Adalar’da faaliyet gösteren özel bir plaj işletmesi yeni tip korona virüse karşı sıra dışı önlemler aldı. Girişe dezenfektan kabini yerleştirilerek şezlonglar arasına sosyal mesafe paravanı konuldu. Sosyal mesafeli plaj havadan görüntülendi.

 • Doğal gölün kent turizmine kazandırılması isteniyor
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 07:31

  Kilis Kent Konseyi Başkanı Fikret Oğuztürk, Polateli ilçesinde doğal şekilde oluşan gölün mesire alanına dönüştürülerek kent turizmine kazandırılması için girişimde bulundu.

 • Bozcaadalı turizmcilerden, ‘rezervasyonsuz yola çıkmayın’ uyarısı
  by NTV on 29 Temmuz 2020 at 06:39

  Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada ilçesinde, 4 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Erkan Yavuz, "Adamızda şu anda 4 bin 300 resmi konaklama kapasitemiz var. Yüzde 95’i doldu. Tatilcilerimizinden ricamız feribot, konaklama ve restoranlarda sıkıntı çekmemeleri için Bozcaada’ya gelmeden rezervasyon yaptırmalarıdır" dedi.

 • Sıcaktan bunalanların adresi: Kapuzbaşı Şelaleleri
  by NTV on 28 Temmuz 2020 at 12:55

  Aladağ’ın zirvesindeki kar ile buzullardan beslenen Kapuzbaşı Takım Şelaleleri sıcak havalardan bulunanların uğrak yeri haline geldi.

 • Sabun Çayı ve Şelalesine girişler yasaklandı
  by NTV on 28 Temmuz 2020 at 12:43

  Osmaniye’de corona virüs tedbirleri kapsamında Sabun Çayı ve Şelalesine girişler yasaklandı.

 • Bahçesaray, rafting merkezi olmayı hedefliyor
  by NTV on 28 Temmuz 2020 at 12:19

  Van’ın Bahçesaray ilçesi, doğa sporlarının merkezi olma yolunda ilerliyor. İlçede kurulan rafting takımı ve doğa severlerin gerçekleştirdiği etkinliklerle raftinge olan ilginin arttığı Bahçesaray’da, Türkiye Rafting Federasyonu da yeni etkinlikler için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Bungalovlara pandemi ilgisi
  by NTV on 28 Temmuz 2020 at 09:47

  Sosyal mesafenin kontrol altına tutulabildiği, tenha tesisler ön plana çıktı. İzole tatil yapmak isteyen vatandaşlar, doğayla iç içe bungalov evlerin bulunduğu turizm tesislerine ilgi gösterdi.

 • Nemrut’ta ziyaretçi sayısı azaldı
  by NTV on 28 Temmuz 2020 at 07:57

  Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Nemrut Dağı’na gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla azalarak günde 200 kişinin altına düştü.

 • Bosna Hersek’te ‘454. Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları’ yapıldı
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 14:46

  Bosna Hersek’te 454.’üsü düzenlenen ‘Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları’nda 32 sporcu, 28 metreden atladı.

 • Afşin lavanta tarlalarıyla turizme kapı aralıyor
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 14:34

  Eshab-ı Kehf Külliyesi’yle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi, mis kokulu lavanta tarlalarıyla da ziyaretçilerini ağırlıyor.

 • Fotoğraflarla dört mevsim Ovacık
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 12:24

  Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, farklı bitki örtüsü ve tonlarının oluştuğu doğada, aynı noktadan farklı zamanlarda çekilen fotoğraf kareleri, dört mevsimi olanca güzelliğiyle gözler önüne seriyor.

 • Kapadokya’daki tarihi Kayaşehir konuklarını ağırlıyor
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 12:17

  Nevşehir’in turizme açılan alanları, konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

 • Kaputaş Plajı eski günlerine döndü:  Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 10:44

  Antalya’da corona virüs sürecinde girişe kapatılan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, yeni dönemde fiziki mesafe ve maske kurallarına uyularak hizmet vermeye başladı. Günde 3 bin kişinin ziyaret ettiği plaj girişindeki otomobil kuyruğu ise yüzlerce metreyi buluyor.

 • Bayram yolculuğunda şoförlerin dikkat etmesi gerekenler
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 08:49

  Bayramda tatil veya ziyaretler için yola çıkmaya hazırlanan sürücüler nelere dikkat etmeli? Yola ne zaman çıkılmalı? İşte uzun yola çıkacak sürücülere öneriler…

 • Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 08:47

  Hatay’ın Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan 25 kilometrelik karayolu kenarında bulunan Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu.

 • Çadır almak için kuyruk var, piyasada çadır yok
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 04:33

  Çadır ve kamp tatiline yıllardır artan ilgi, bu yıl salgınla beraber tavan yaptı. Daha sakin ve ekonomik tatil arayanlar mağazalara koştu ancak çadır mağazalarında çadır bulmak dahi zorlaştı. Müşterilere 2 gün sonrası için gün veriliyor. En fazla satılan modeller 3-4 kişilik çadırlar. Çadır ve kamp malzemelerinde fiyatlar ise, geçen yıla göre en az yüzde 40 artmış durumda.

 • Karadeniz’in gizli cennetleri bir bir keşfediliyor: Gülderen Şelalesi
  by NTV on 27 Temmuz 2020 at 03:32

  Karadeniz’in gizli cennetleri son yıllarda yeni yeni keşfedilmeye başlarken, bunlar arasında yer alan Trabzon’un Hayrat ilçesindeki Gülderen Şelalesi adeta merdivenden akan suyu andıran görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

 • Türkiye’nin en kuzeyinde saklı bir koy: Hamsilos
  by NTV on 25 Temmuz 2020 at 09:11

  Türkiye’nin en kuzeyinde ‘saklı bir koy’ olan Hamsilos, tarihteki önemini günümüzde de koruyor. Hamsilos Koyu ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

 • Plajların su kalitesi 7/24 saat öğrenilebilecek (Yüzme Suyu Takip Sistemi)
  by NTV on 24 Temmuz 2020 at 12:00

  Vatandaşlar, kalacağı otelin, kullanacağı plajın sağlık yönünden risk taşıyıp taşımadığını, Sağlık Bakanlığı’nın ‘Yüzme Suyu Takip Sistemi’ internet sitesine girerek öğrenebiliyor.

 • Muğla’nın antik liman kenti: İasos
  by NTV on 24 Temmuz 2020 at 11:13

  Muğla’nın Milas ilçesinde yarımadada bulunan İasos Antik Kenti, Ayasofya Camii dahil birçok mimari yapıda kullanılan kırmızı mermeriyle ön plana çıkıyor.

 • Ege’nin parlayan yıldızı: Saros Körfezi
  by NTV on 24 Temmuz 2020 at 10:58

  Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi, Kovid-19 salgını tedbirlerinin ardından başlatılan normalleşme sürecinde doğası, havası, plaj ve limanları ile birçok tatilci tarafından tercih ediliyor.

 • Antalya sahilleri değil, Konya Ovası
  by NTV on 24 Temmuz 2020 at 10:33

  Türkiye’nin en büyük üçüncü tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’ndeki 4 kilometrelik Karaburun Plajı, tatil beldelerini aratmayan görüntüsü, bine yakın şezlong ve şemsiyesiyle ziyaretçilerine 13 liraya adeta deniz keyfi yaşatıyor.

 • Bayram tatili için en güzel rotalar (Bayramda gezilecek yerler)
  by NTV on 24 Temmuz 2020 at 07:14

  Türkiye’nin geniş coğrafyası yaz tatili için çok fazla seçenek sunuyor. Yani bayramda biraz deniz, biraz doğa istiyorsanız; Bodrum ve Çeşme popüler beldelere de gitmekten çekiniyorsanız, Türkiye’nin nispeten gizli kalmış doğa harikalarını keşfetmeye ne dersiniz?

 • İzmir Kuş Cenneti’nde 18 bini aşkın yavru flamingo kreşte uçma hazırlığı yapıyor
  by NTV on 23 Temmuz 2020 at 10:01

  Dünyanın önde gelen yapay üreme adalarından birine sahip İzmir Kuş Cenneti’nde 2 ay önce yumurtalarını kıran 18 bini aşkın yavru flamingo, uçma hazırlıkları yapıyor.

 • Kralların ve tanrıların taşlaştığı yer Nemrut
  by NTV on 23 Temmuz 2020 at 09:12

  İngiliz BBC Seyahat yazarı Joseph Flaherty, geçtiğimiz yıllarda kralların ve tanrıların taşlaştığı yer Nemrut’u ziyaret etti. Türkiye’nin güneydoğusunda tanrıların ve kralların dev heykellerini barındıran ve UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Nemrut Dağı’nı ne kadar tanıyoruz? İşte bir İngiliz’in kaleminden Nemrut…

 • Tatilci kirletti, turizmci temizledi
  by NTV on 23 Temmuz 2020 at 07:13

  Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan tatil merkezinde, günübirlik tatilcilerin kirlettiği sahil şeridini, turizmciler temizledi. Turizmciler, poşetlerce çöp topladı.

 • 30 yıl önce gördüğü patika yollara hayran kalıp kitabını yazdı (Likya Yolu’nun hikayesi)
  by NTV on 23 Temmuz 2020 at 06:52

  ‘Dünyanın en önemli 10 yürüyüş parkuru’ arasında gösterilen Likya Yolu’nun ortaya çıkmasında büyük katkıları olan ve bununla ilgili ‘Likya Yolu’ adlı kitap yazan İngiliz Kate Clow (73), 30 yıl önce gelip gördüğü patika yolların Avrupa’da olmadığını ve onları görünce hayran kaldığını ifade etti.

 • İlk çeyrekte 6 milyon 781 bin kişi seyahate çıktı
  by NTV on 23 Temmuz 2020 at 05:47

  Türkiye’de Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan I. çeyrekte, yurt içinde ikamet eden 6 milyon 781 bin kişi seyahate çıktı.

 • Karadeniz’in doğa ve mimarisini koruyan mahalle: Yeşilce
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 12:25

  Ordu’nun doğal güzellikleri arasında kırmızı çatıları ve beyaz dış cepheli evleriyle dikkatleri çeken Mesudiye ilçesindeki Yeşilce Mahallesi, görenleri hayran bırakıyor.

 • Kastamonu’da kamp turizminin adresi: Fındıklı Yaylası
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 10:37

  Kastamonu’nun Araç ilçesinde bulunan Fındıklı Yaylası, doğa ile iç içe olmak isteyenleri bekliyor.

 • Dağın içi oyularak yapılan İnönü Mağaraları tarihi ve doğasıyla görenleri hayran bırakıyor
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 09:06

  Ankara’nın Güdül ilçesinde dağın içi oyularak yapılan İnönü Mağaraları, tarihi ve doğasıyla görenleri hayran bırakıyor.

 • Sivas’ın “doğal akvaryumu” Gökpınar Gölü turizme kazandırılıyor
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 08:43

  Türkiye’nin doğal ve tabiat güzellikleri arasında yer alan Gökpınar Gölü, Anadolu’nun saklı kalmış cennet köşelerinden biri. Sivas kent merkezine 147, Gürün ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan, berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum" olarak da adlandırılan Gökpınar Gölü turizme kazandırılacak. 

 • Seyahat için 4 milyar lira harcandı
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 07:56

  Bu yılın ilk çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 6 milyon 781 bin kişi seyahate çıkarken toplam seyahat harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,9 azalarak 4 milyar 61 milyon 93 bin lira oldu.

 • Rus medyası duyurdu: Sınırlar açılırsa Türkiye’ye giden turist sayısı 4 milyonu bulur
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 07:06

  Rusya’nın en yüksek tirajlı iş dünyası gazetesi Kommersant, Türkiye-Rusya sınırlarının açılması durumunda, Türkiye’ye giden turist sayısının 4 milyonu bulacağını duyurdu.

 • Japonya tatile gideceklere para verecek
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 06:50

  Japonya’da yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında yerel turizm piyasasını canlandıracak turizm teşviki “Seyahate Çık“ kampanyası başladı.

 • Günlük yazlık kiraları Kuşadası’nda 2 bin 500 TL, Marmaris’te 6 bin liraya çıktı
  by NTV on 22 Temmuz 2020 at 06:31

  Tatile çıkanlar koronavirüs salgını nedeniyle otel yerine müstakil evlerde kalmayı tercih edince, Aydın’ın Kuşadası ve Muğla’nın Marmaris ilçelerinde neredeyse boş yazlık kalmadı. Kuşadası’nda geçen sene günlük 1200 TL’ye kiraya verilen havuzlu villanın kirası bu yıl 2 bin 500 TL’ye, Marmaris’te ise geçen yıl 800 ile 1000 lira arasında olan villaların kirası, özeliklere göre 1500 ile 6 bin liraya kadar çıktı.

 • Bartın’ın 80 milyon yıllık bir doğa harikası: Güzelcehisar Lav Sütunları
  by NTV on 21 Temmuz 2020 at 14:09

  Dünyada sadece Kuzey İrlanda, İskoçya ve Kaliforniya’da, Türkiye’de ise Bartın’da bulunan lav sütunlarının turizme kazandırılmasıyla bölgeye 3 yılda 200 bin turist geldi. Güzelcehisar sahilinde, 80 milyon yıl önce volkanlardan akan lavların soğuyup kristalleştikten sonra oluşan bazalt kayalar, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

 • İstanbul’da ilk yerleşik yaşamın başladığı yer ‘Tarihi Yarımburgaz Mağaraları’ çöplerle doldu
  by NTV on 21 Temmuz 2020 at 12:24

  İstanbul’da 400 bin yıl öncesinde ilk yerleşik yaşamın başladığı belirtilen Başakşehir’deki Tarihi Yarımburgaz Mağaraları, yıllardır kaderine terk edilmiş vaziyette.

 • Bulutların üstünden kuş bakışı Türkiye
  by NTV on 21 Temmuz 2020 at 11:59

  Gidecekleri noktalara uçakla birkaç saatte ulaşma imkanı bulan insanlar, zamandan tasarruf etmenin yanı sıra Türkiye’nin güzelliklerini de gökyüzünden izleme fırsatı buluyor.

 • Uçak bileti için 45 saat oturdular
  by NTV on 21 Temmuz 2020 at 08:26

  Litvanya’da bir havayolu şirketi ilginç bir yarışma düzenledi. 45 saat boyunca uçak koltuğunda oturmayı başaran katılımcılara Paris’e tek yön bilet hediye edildi. 12 katılımcıdan 4’ü 45 saati tamamlayarak Paris biletini almaya hak kazandı. Birinci olansa yanında bir kişiyi Paris’e götürebilecek.

 • Longoz ormanlarında kano ile doğa turu
  by NTV on 21 Temmuz 2020 at 07:21

  Kırklareli’nde kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan longoz ormanlarını ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, kano ile gezerek eşsiz güzellikleri görmenin heyecanını yaşıyor.

 • Antalya’da 1 günde 10 bin turist rekoru
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 12:26

  Corona virüs salgını nedeniyle mart ayında otellerin kapısına kilit vurulan Antalya’da, 1 Temmuz itibarıyla bazı ülkelerle yeniden uçuşların başlamasıyla yabancı turist hareketliliği başladı. Pandemi sürecinde bu pazar günü ilk kez bir günde 10 binin üzerinde yabancı turist kente geldi. 1 Temmuz’dan bugüne ise toplam turist sayısı 61 bin 478’e yükseldi.

 • ‘Doğu’nun Efes’i Dara Antik Kenti ziyaretçilerini cezbediyor
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 10:25

  Medeniyetler şehri Mardin’de tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla dikkati çeken Dara Antik Kenti, normalleşme sürecinde de ziyaretçilerini cezbediyor. 

 • Trakya’dan ‘agro turizm’ atağı
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 08:56

  Doğası, tarihi ve lezzetleriyle son yıllarda ön plana çıkan Trakya, eko turizmin yanı sıra agro turizmde de adından söz ettirmeye başladı.

 • Hakkari’de canlanan yaban hayatı fotokapanlarla böyle görüntülendi
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 07:54

  Hakkari’de kararlılıkla yürütülen terörle mücadele sayesinde huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, koruma ve bilinçlendirme çalışmaları, kentin yüksek rakımlı dağlarında yaban hayvanlarının sayısının da artmasını sağladı.

 • Avrupa’nın en güzel gölleri
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 06:32

  Gezegenimizin bize armağan ettiği bir doğal güzellik de göller… Bazıları buz tutmuş suları, bazıları muhteşem renkleri, bazıları ise etrafındaki doğanın büyüleyici manzaralarıyla ünlü. Göl turizmi kavramı Avrupa’da ilgi gören bir kavram ve bu nedenle de gezginler arasında popüler olmuş birçok göl bulunuyor. Brandlifemag.com editörleri, aralarından seçmek zor olsa da bu göllerden en güzel 6 tanesini sizler için derledi.

 • Hac yapılamayınca rota Karadeniz’e döndü
  by NTV on 20 Temmuz 2020 at 05:24

  Bu yıl hac yapılamayacak, umre ise Mart’tan bu yana durduruldu. Hac ve umre acenteleri ise yurt içi turlara ağırlık vermeye başladı. Karadeniz ve müstakil tatil imkanı sunan serin bölgeler revaçta.

 • İngiliz turistler için güvenli tatilin adresi Türkiye
  by NTV on 17 Temmuz 2020 at 10:29

  Türkiye’ye önceki yıllarda gelen İngiliz turistlerin büyük bölümünün tercih ettiği Muğla, yine bu ülke vatandaşları için gözde tatil merkezleri arasında yer alıyor.

 • İzmir’in yöresel lezzetleri tescil kuyruğunda
  by NTV on 17 Temmuz 2020 at 08:23

  Yöresel lezzetleri ve 8 bin 500 yıllık tarihiyle zengin bir kültüre sahip İzmir’de, bölgeye özgü ürünlerin korunarak gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla “tescil” sırasına girildi.

 • Cunda Adası’na yeni bir plaj
  by NTV on 17 Temmuz 2020 at 07:20

  Balıkesir’in gözde turizm merkezi Cunda Adası, masmavi denizi ve her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle tatilcileri memnun ediyor. Cunda, tüm güzelliklerinin arasında, arka deniz mevkiinde yeni bir plaja kavuştu.

 • Hasankeyf’te tekne turları ve sualtı sporları yapılacak
  by NTV on 17 Temmuz 2020 at 06:42

  Batman’ın tarihi yapılarının yeni Hasankeyf’e taşınmasıyla bölgede tekne turları, kano, su altı ve su üstü sporları ile çeşitli festivallerin yapılması için çalışmalar başladı.

 • Ulubey Kanyonu eşsiz manzarasıyla büyülüyor… (Dünyanın en uzun ikinci kanyonu)
  by NTV on 17 Temmuz 2020 at 06:42

  Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Uşak’taki <strong><a href="https://www.ntv.com.tr/galeri/seyahat/dunyanin-en-uzun-ikinci-kanyonu-usak-ulubey-kanyonu,wXcGoSw_qkOZtTsdp-QKgA" target="_blank">Ulubey Kanyonu</a></strong> normalleşme süreciyle birlikte kapılarını açtı. ABD’deki Büyük Kanyon’dan sonra 77 kilometrelik uzunluğuyla, dünyanın en uzun ikinci kanyonu olarak bilinen Ulubey Kanyonu ziyaretçilerini bekliyor.

 • AB seyahat kısıtlaması getirdiği ülkelere yenilerini ekledi
  by NTV on 16 Temmuz 2020 at 15:37

  Yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesinden Karadağ ve Sırbistan’ı da çıkarttı.

 • Tekirdağ köftesi ‘coğrafi işaret’ ile tescillendi
  by NTV on 16 Temmuz 2020 at 14:23

  Tekirdağ köftesine Türk Patent ve Marka Kurumu’nca "coğrafi işaret belgesi" verildi.

 • İstanbul’a yakın maviyle yeşilin buluştuğu rota: Tekirdağ
  by NTV on 16 Temmuz 2020 at 14:13

  İstanbulluların yaz aylarında özellikle hafta sonları kaçamakları için tercih ettiği tatil rotalarının başında gelen Tekirdağ, mavi ve yeşilin buluştuğu enfes manzaralarıyla ziyaretçilerini cezbediyor.

 • İngiliz BBC yazarının gözünden Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop
  by NTV on 16 Temmuz 2020 at 11:09

  İngiliz BBC Seyahat yazarı Joshua Allen, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin en mutlu şehri seçilen&nbsp;Sinop’u merak etti ve yola koyuldu. Allen, Sinop’u "Yunan filozof Diyojen Sinop’ta doğmuş, insanlara ellerinde olanlarla mutlu olmayı, sahip olmadıkları şeyler için de kafa yormamayı söylemiş. Sinop da bu çağrıya uymuş" diye açıklıyor. Allen, Diyojen’e kulak veren ve mutluluğun kol gezdiği Sinop’u karış karış gezdi, gözlemlerini paylaştı. İşte bir İngiliz’in gözünden Sinop…

 • TripAdvisor, 2020’nin en güzel seyahat rotalarını açıkladı (Türkiye’den de 3 yer listede)
  by NTV on 3 Mart 2020 at 08:15

  Dünyaca ünlü seyahat sitesi TripAdvisor, 2020 yılının en güzel seyahat rotalarını açıkladı. Her yıl milyonlarca kullanıcının oyuyla belirlenen ‘Travellers Choice 2020 – Best of the Best’ (Gezginlerin Seçimi 2020 – En İyinin En İyisi) ödülleri açıklandı. Açıklanan listelerde en dikkat çeken ise dünyanın en iyi destinasyonları oylaması oldu. Listeye Türkiye’den de 3 yer girdi. İşte o liste…

 • Dünyanın en eski ve en derin gölü: Baykal Gölü
  by NTV on 8 Ağustos 2019 at 08:06

  Rus fotoğraf sanatçısı Kristina Makeeva, Rusya’da bulunan dünyanın en eski ve en derin gölü özelliğine sahip olan Baykal Gölü’nü fotoğrafladı. Makeeva’nın kadrajından çarpıcı Baykal Gölü fotoğrafları…