Seyehat

ntv.com.tr NTV Haber – Türkiye ve Dünya Gündemi Güncel Son Dakika Haberleri

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Havalimanı-Gayrettepe arası ulaşım 35 dakikada sağlanacak
  by NTV on 18 Ocak 2020 at 14:48

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Ülkemizin ilk hızlı metrosu ünvanını kazanacak bu hatla havalimanı Gayrettepe arasındaki ulaşım 35 dakikada sağlanacak" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Galataport’u inceledi
  by NTV on 18 Ocak 2020 at 14:35

  <a href="https://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/cumhurbaskani-erdogan-galataport-projesi-hakkinda-bilgi-aldi,ifOXofWon0CUKQVPXCOaOw/ys2-hGxXt0GTf3eHGLXQCA" target="_blank">İstanbul’un dikkat çeken projelerinden Galataport’un </a>bugün önemli bir konuğu vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaköy’de yapımı devam eden Galataport’u ziyaret ederek projeyle ilgili bilgi aldı. Galataport’a, bu sene 60 sefer ile 75 bin yolcu, 2021 yılında da 180 sefer ile 350 bin yolcu bekleniyor. Limanın günde ortalama 15 bin yolcuya hizmet etmesi planlanıyor. Projenin Türk turizmine yılda yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlaması öngörülüyor.

 • İGA CEO’su Samsunlu: Şu ana kadar İstanbul Havalimanı’nı 52 milyon yolcu kullandı
  by NTV on 17 Ocak 2020 at 13:03

  <a href="https://www.ntv.com.tr/ekonomi/istanbul-havalimani-isletmecisi-igadan-pas-gecen-ucak-sayisi-aciklamasi,qTx2L0QgHkWO68W2-KMmEQ" target="_blank">İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın </a>CEO’su Kadri Samsunlu, NTV Finans Kafe programında, Melda Yücel Kocaalp’e konuk oldu. "Büyük taşınma"dan bugüne İstanbul Havalimanı’nı değerlendirdi.

 • Antalya’da müzelere teşvik takvimi (150 turistten 1’i müzeye gitti)
  by NTV on 17 Ocak 2020 at 12:53

  Geçtiğimiz yıl 15 milyon turist ağırlayan Antalya’da her 150 turistten bir kişi müzeye gitti. Turistleri daha çok müzeye çekmek için ise UNESCO listesinde yer alan 9 eserin yer aldığı takvim hazırlandı.

 • “Sömestirde erkekler saç ekimi, kadınlar estetik işlem yaptıracak”
  by NTV on 17 Ocak 2020 at 08:41

  Sağlık turizmi için Türkiye’yi seçenlerin tercih ettiği uygulamalara değinen Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak, sömestirde gelen taleplere bakıldığında, erkeklerde saç ekiminin, kadınlarda ise estetik işlemlerin yoğunlukta olduğunu söyledi.

 • Kedi manzaralı otele büyük ilgi
  by NTV on 16 Ocak 2020 at 14:17

  Japonya’da sahipsiz kedilere bakılan otelde müşteriler de kalabiliyor. Böylece kedi manzarası eşliğinde odalarında uyuma fırsatı yakalıyorlar. Otelde kalma ücretiyse günlük 500 ila 600 lira arasında değişiyor. (Dünyanın Haberi, NTV)

 • İETT otobüslerinin kaza sayısında düşüş
  by NTV on 16 Ocak 2020 at 08:45

  İETT, Otobüs AŞ ve Özel Halk Otobüsü araçları 2018’de toplam 14 bin 770 kazaya karışırken, bu rakam 2019’da 10 bin 664’e düştü.

 • Yurtdışına ekonomik uçak bileti
  by NTV on 16 Ocak 2020 at 05:38

  Türk Hava Yolları’nın alt markası AnadoluJet, Sabiha Gökçen’den yurtdışında 28 ayrı noktaya uçacak. Böylece daha fazla yolcuya daha uygun fiyatlı hizmet sunacak.

 • Siz Yokken… Bir Uçuş Hikayesi
  by NTV on 15 Ocak 2020 at 14:33

  NTV spikerlerinden Burak Özcan haber stüdyosundan çıktı, siz yokken yaşananlara tanıklık etti… "Siz Yokken" programının ilk bölümünde bir uçuş hikayesi anlatılıyor… Burak Özcan ve kameraman Cüneyt Ali Horozal Türk Hava Yolları uçağında, siz binmeden önce ve indikten sonra yaşananları ekrana taşıyor… Uçuş öncesi pilotlar ve kabin ekibi neden defalarca toplanıyor, uçağın teknik kontrolünde hangi noktalar hayati önem taşıyor, ekiplerin en çok keyif aldıkları güzergah hangisi… Tüm bu sorulara yanıt ‘Siz Yokken’ programında.

 • Yunanistan’da en çok Türkler harcadı
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 14:30

  Yunanistan’ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde kişibaşı 195 euro ile en çok harcamayı Türk turistlerin yaptığı bildirildi.

 • Kastamonu’nun Tosya kıstısı ‘coğrafi işaretle’ tescillendi
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 14:30

  Kastamonu’nun, Taşköprü sarımsağı, siyez bulguru ve çekme helvasının da aralarında bulunduğu coğrafi işaretli ürün sayısı, altın gerdanlık "Tosya kıstısı"nın da eklenmesiyle 13’e yükseldi.

 • AnadoluJet’in yurt dışı uçuş noktaları belli oldu (Tam liste)
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 14:06

  Türk Hava Yolları’nın alt markası AnadoluJet’in yurt dışındaki uçuş yapacağı noktalar netlik kazandı. Buna göre AnadoluJet, 29 Mart’tan itibaren 16 ülkede toplam 28 noktaya tarifeli uçuş başlatacak.

 • Ukrayna’ya girişte sorun yaşayan Türklerin sayısı arttı: Türkiye Kiev Büyükelçiliği devrede
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 12:56

  Türkiye ile Ukrayna arasında vizesiz ve pasaportsuz seyahatin başlaması sonrası Ukrayna sınır kapılarında sorun yaşayan Türk vatandaşlarının sayısında artış yaşanıyor. Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarının Ukrayna havaalanlarında kaşılaştıkları sıkıntıları gidermek için girişimlerini artırdı.

 • Kuzey Makedonya’da renkli karnaval: Vevçani
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 10:11

  Kuzey Makedonya’nın en eski karnavalı olarak bilinen Vevçani Karnavalı düzenlendi. 1400 yıllık geçmişi olduğuna inanılan karnaval, ilginç maske ve kostümlerle renkli görüntülere sahne olurken, Vevçani köyünde yaşayan halkın maskeli yürüyüşü ilgi gördü.

 • Kahramanmaraş’ın Heyecan Bahçesi için geri sayım başladı
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 09:07

  Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ormanlık alanda inşa ettiği, her yaştan vatandaşın eğlenip aktivitelerinden faydalanabileceği "Heyecan Bahçesi" açılışa hazırlanıyor.

 • Atatürk tasarladı Danimarka uyguladı: İdeal Cumhuriyet Köyü projesinin uygulandığı Brondby Köyü
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 08:04

  Dünyada mimari olarak benzersiz şekilde planlanmış çok sayıda kentsel alan var ki, tasarımlarıyla insanların ağzını açık bırakıyor. Tası tarağı toplayıp gitme isteği uyandırıyor. Onlardan birisi de Danimarka’daki Brondby köyü.&nbsp;Sosyal medyanın gözdesi olan ‘Çember Evler’in fikir sahibinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu biliyor muydunuz?&nbsp;Atatürk’ün ölmeden önce 1937 yılında tasarladığı&nbsp;Türkiye’yi temelden kalkındırmayı amaçlamış ‘İdeal Cumhuriyet Köyü’ projesi, Danimarka’nın Brondby şehrinde uygulandı ve tüm dünyaya örnek oldu.

 • Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 07:15

  Dünya şehirlerinde yaşam maliyetleri raporunu her yıl detaylı olarak hesaplayıp paylaşan The Economist Intelligence Unit (EIU), 2019 yılına ait verileri açıkladı. 133 şehrin yer aldığı listede ilk kez üç şehir dünyanın en pahalı şehri ünvanını paylaşıyor. İşte dünyanın en pahalı şehirleri…

 • Yurt dışı tatilinde taksit sayısı düşürüldü (İç talebi canlandırır mı?)
  by NTV on 14 Ocak 2020 at 06:54

  Yurt dışı seyahat harcamalarında taksit süresi 6 aydan 3 aya indirildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerinin 6 aydan 3 aya düşürüldüğünü açıkladı. Peki turizmciler ve tüketiciler durumu nasıl karşıladı? İşte yanıtı… (Haber: Onur Aksoy Kamera: Zafer Karakaş, Star Haber)

 • Çin’i keşfetmek için kariyerlerinden vazgeçtiler
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 13:45

  İşinden ayrılıp, seyahat etmeye başlayan insanlar hakkında birçok hikaye okumuşsunuzdur. Dmitry ve Julia da bu insanlar gibi yaptı. Tıpkı bir çoğumuzun yaptığı gibi özel gün tatillerinde birkaç haftalığına tatile çıktılar. Tatile gittikleri Çin’den geri dönmediler. 1.5 senedir orada yaşıyorlar. İşte, Dmitry ve Julia’nın hikayesi…

 • National Geographic’ten İstanbul paylaşımı
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 10:44

  National Geographic, 129 milyon kişinin takip ettiği resmi Instagram hesabından İstabul paylaşımı yaptı. İşte&nbsp;Dina Litovsky’nin çektiği o fotoğraf ve&nbsp;National Geographic tarafından takipçileine sunulan benzer fotoğraflardan bazıları…&nbsp;

 • THY, İtalya seferlerinden bazılarını iptal etti
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 10:19

  Türk Hava Yolları’nın (THY), yarın yapılması planlanan Roma, Venedik ve Milano seferleri, İtalya hava trafik kontrolörlerinin grevi nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.

 • Karahisar Kalesi kış güzelliğiyle cezbediyor (Afyonkarahisar gezilecek yerler)
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 09:15

  Afyonkarahisar’da dik yamaçları ve zorlu patikalarıyla dikkati çeken Karahisar Kalesi’nde kar yağışıyla eşsiz manzara oluşuyor.

 • Türkiye’nin beyaz cennetleri (En güzel sömestr tatili rotaları)
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 08:21

  Kış tatili demek bembeyaz manzaraların içinde kaybolmak, kar sessizliğinin keyfini sürmek ve buz gibi taptaze havayı bol bol solumak demek. Brandlifemag.com editörleri kışın en çok yakıştığı destinasyonları sizin için derledi…

 • SON DAKİKA: Yurt dışı seyahat harcamalarında taksit sınırı 3’e indi
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 07:26

  SON DAKİKA HABERİ: BDDK, kredi kartı ile yapılan havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerini altı aydan üç aya düşürdü.

 • Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler – 2019 güncel liste
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 07:19

  Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nin, vize başvuru ücretlerinin 60 euro’dan 80 euro’ya çıkartılmasını öngören yasayı onaylaması ile birlikte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler daha da cazip hale geldi. 90 ülke ise Türk vatandaşlarından 30 ila 90 gün arası turistik gezi için vize istemiyor. Bu ülkelerin yanı sıra 16 ülke sınır kapısından, 10 ülke de online vize ile Türk vatandaşlarına kolaylıkla turistik vize veriyor. Tatilinizde gidebileceğiniz birbirinden ilginç kültürel özellik ve doğal güzelliklere sahip 116 vizesiz ülke… (Yazı: Serdar UZUN – serdar.uzun@ntv.com.tr)

 • Kuzeyde karlı bir macera (İgloo oteller)
  by NTV on 13 Ocak 2020 at 07:02

  Kış tatilleri&nbsp;farklı bir büyüye sahip oluyor… Doğanın bembeyaz bir örtüyle kaplanarak dinginleştiği ve soğuk havanın insanı zindeleştirdiği kış tatillerinde konaklama tercihlerini seçerkenki kriterlerimiz de değişiyor. Kimimiz ayrıcalıklı bir lüks seviyesine sahip kayak otellerinde, pistlerin yanı başında olmayı tercih ederken kimimiz huzurla dolu doğayla baş başa kalabileceğimiz daha butik seçimler yapabiliyoruz. Bazen de farklı tasarımları ve konumlarıyla başbaşka bir deneyim yaşatan&nbsp;ilginç otelleri&nbsp;tercih edebiliyoruz. İşte kış tatili tutkunları için Brandlifemag.com’un Hotels.com sitesinden derlediği kışın ‘buz gibi bir molanın’ keyfini çıkarmanız için dünyanın en iyi üç buz oteli ve iglosu… Siz de bu karlı maceraya atılmak ister misiniz?

 • Kayseri’den Rotterdam’a… Avrupa’dan Anadolu’ya 12 Ocak 2020
  by NTV on 12 Ocak 2020 at 11:19

  Ömer Vatanartıran’ın sunduğu programın yeni bölümünde; önce Kayseri ardından Belçika’nın Antwerp ve Hollanda’nın Rotterdam şehirleri var. Kayseri’deki yolculuğuna Çerkes danslarıyla başlayan Ömer Vatanartıran, ardından Kayseri’nin olmazsa olmaz lezzetlerini deniyor. Şehirdeki AB Bilgi Merkezi’nin etkinliklerini koordinatöründen öğrenene Vatanartıran, AB destekli MOBİTEK projesini görmeyi ihmal etmiyor. Rotasını Belçika ve Hollanda’ya çevirerek Kayserili Erasmus+ öğrencileriyle buluşup Avrupa’da staj yapma yollarını da öğreniyor. Avrupa’dan Anadolu’ya, 12 Ocak Pazar 09.15’te NTV’de.

 • ‘Yüzen oteller’ rotasını yeniden Muğla’ya çevirdi
  by NTV on 12 Ocak 2020 at 10:18

  Doğal güzellikleri kadar tarihi yerlere ve adalara yakınlığıyla ön plana çıkan Muğla’yı geçen yıl kruvaziyerle gelen yaklaşık 46 bin turist ziyaret etti.

 • Lufthansa Group, Tahran seferlerini durdurdu
  by NTV on 10 Ocak 2020 at 15:09

  Alman hava yolu şirketi, "hava sahasındaki belirsiz güvenlik" nedeniyle gidiş-dönüş uçuşlarını 20 Ocak’a kadar iptal etti.

 • Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri
  by NTV on 10 Ocak 2020 at 14:36

  ‘Kayak sezonu açıldı, kayak için nereye gitmeliyim?’ diyenler için Türkiye’nin en iyi merkezlerini inceledik. Kayak yapmak için nerelere gitmeli? İşte Uludağ’dan Sarıkamış’a kadar Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri… (Yazı: Serdar UZUN – serdar.uzun@ntv.com.tr)

 • Kar küresinin içinden manzaralar (En güzel kış tatili rotaları)
  by NTV on 10 Ocak 2020 at 10:59

  Dünya üzerinde öyle yerler var ki, doğanın dizginlenemez vahşi güzelliğini ya da mimari eserlerin yüzyıllara meydan okuyan görkemini kış mevsiminin beyaz örtüsüyle birleştirip ziyaretçilerine adeta bir&nbsp;kış masalından&nbsp;çıkmış bir havaya bürünmüş&nbsp;unutulmaz manzaralar sunuyor. Brandlifemag.com editörlerinin derlemesiyle dünyanın dört bir yanından,&nbsp;en güzel kış manzaralarını&nbsp;sunan yerlerde bembeyaz bir yolculuğa çıkalım mı?

 • Muradiye Şelalesi’nde kartpostallık görüntüler
  by NTV on 10 Ocak 2020 at 10:40

  Van’ın&nbsp;Muradiye&nbsp;ilçesinde bulunan ve her mevsim ayrı güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan&nbsp;Muradiye&nbsp;Şelalesi kısmen dondu.

 • Kapısında kuyruklar oluşuyor: Ulucanlar Cezaevi Müzesi
  by NTV on 10 Ocak 2020 at 09:44

  Ankara’nın en fazla ziyaret edilen özel müzesi olma unvanını elinde bulunduran Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 2019 yılında da rekoru kimseye bırakmadı. 2019 yılında ziyaretçi akınına uğrayan müze, 400 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

 • THY, geçici olarak durdurduğu Irak ve İran seferlerini yeniden başlatacak
  by NTV on 9 Ocak 2020 at 14:02

  Türk Hava Yolları (THY), dün geçici olarak durdurduğu Irak ile İran’a yaptığı tarifeli seferleri bu akşam yeniden başlatıyor. İran’a bugünkü ilk tarifeli THY seferi, saat 21.05’te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başkent Tahran’a yapılacak.

 • Yurduntepe Kayak Merkezi açılıyor
  by NTV on 9 Ocak 2020 at 13:36

  Kastamonu’da kış turizmine önemli katkılar sağlayacak olan Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkezi açılıyor.

 • AnadoluJet dış hat uçuşlarına başlıyor
  by NTV on 9 Ocak 2020 at 06:34

  Türk Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan AnadoluJet markası ile dış hat seferlerine başlayacak.

 • Turizmde kruvaziyer etkisi (Galataport ile rota yeniden İstanbul)
  by NTV on 8 Ocak 2020 at 11:58

  İstanbul’un dünyaya açılan kapısı olacak olan Galataport, kruvaziyer turizmine canlılık getirecek. Galataport etkisiyle İstanbul’un yeniden kruvaziyer turizminin merkezleri arasına girmesi bekleniyor. 4000 kişilik bir gemi yanaştığı şehire en az 800 bin dolar para bırakıyor. İşte ayrıntılar…

 • Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı (Türkiye kaçıncı sırada?)
  by NTV on 8 Ocak 2020 at 11:55

  Henley Pasaport Endeksi’ne göre, 2020 yılında dünyanın en güçlü pasaportları listesi açıklandı. Henley Pasaport Endeksi, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) özel verilerine dayanıyor. Endekste 199 pasaport ve 227 istikamet değerlendirmeye alınıyor.&nbsp;İşte dünyanın en güçlü pasaportları…

 • Antalya’nın 2020 hedefi, 17 milyon turist
  by NTV on 8 Ocak 2020 at 09:22

  Antalya’da turizmciler, geçen yıl 15 milyon 644 bin yabancı turistin ziyaret ettiği kente, 2020 yılında yüzde 10-12’lik artışla 17- 17,5 milyon yabancı turist bekliyor.

 • Sabiha Gökçen Havalimanı’nda seferler yeniden başladı
  by NTV on 8 Ocak 2020 at 06:55

  Pegasus Havayolları’na ait uçağın iniş yaptıktan sonra pistten çıkması nedeniyle ara verilen Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlar, sabah saatlerinde başladı. Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlı uçuşların iptali sebebiyle uçuşları etkilenen misafirler için 8-9-10-11-12 Ocak’ta 84 ek sefer planlandığı da duyuruldu.

 • Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuşlar 06.00’ya ertelendi
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 18:52

  Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağı nedeniyle kapalı bulunan pistin açılması sabaha ertelendi. Seferlerin saat 06.00’da başlayacağı öğrenildi.

 • Turistik tesislere geliş sayısı 76,4 milyona ulaştı
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 13:20

  Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, 2018’in 11 ayında yüzde 49 olan tesis doluluk oranı, 2019’un aynı döneminde yüzde 54,8’e yükseldi.

 • İstanbul, dünya MICE sektörünü ağırlamaya hazırlanıyor (ACE of M.I.C.E 2020)
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 12:24

  22-24 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde kongre, toplantı ve etkinlik sektörü profesyonelleri ACE of MICE kapsamında 7. kez bir araya geliyor.

 • Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçağın pilotunun kule ile konuşması ortaya çıktı
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 09:40

  İstanbul’da Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda iniş yapan bir yolcu uçağı, şiddetli fırtına nedeniyle pistten çıktı. Olayda ölen veya yaralanan olmazken, havalimanı pisti 2 saatliğine uçuşlara kapatıldı. Pegasus, olayla ilgili gerekli incelemenin başlatıldığını duyurdu. THY’den yapılan açıklamada da, uçuşların ikinci bir bildirime kadar durdurulduğu belirtildi. THY ayrıca, Sabiha Gökçen’e seyahat edemeyen yolcuları için İstanbul Havalimanı’na ek seferler planladı. Uçağın pilotu ile kule arasındaki konuşmalar da ortaya çıktı.

 • Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçak böyle tahliye edildi
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 08:43

  İstanbul’da Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda iniş yapan bir yolcu uçağı, şiddetli fırtına nedeniyle pistten çıktı. Olayda ölen veya yaralanan olmazken, havalimanı pisti 2 saatliğine uçuşlara kapatıldı. Pegasus, olayla ilgili gerekli incelemenin başlatıldığını duyurdu. THY’den yapılan açıklamada da, uçuşların ikinci bir bildirime kadar durdurulduğu belirtildi. Yolcuların tahliye edildiği anlar ise böyle görüntülendi.

 • Kapadokya’da turist sayısında tüm zamanların rekoru kırıldı
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 08:32

  Doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya’daki müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısı, 2019’da tüm yılların üzerine çıkarak 3 milyon 834 bin 134’e ulaştı.

 • Sabiha Gökçen’de yolcu uçağı pistten çıktı (O anlar kamerada)
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 06:58

  İstanbul’da Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda iniş yapan bir yolcu uçağı pistten çıktı. Havalimanı, uçağın pistten çıkması nedeniyle saat 11.20’ye kadar uçuşlara kapatıldı.

 • Hallstatt Köyü’nde Karlar Ülkesi isyanı
  by NTV on 7 Ocak 2020 at 06:42

  Birinci filmden 6 yıl sonra, kasım ayında vizyona giren Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) gişede rekorları altüst etmekle kalmadı animasyona ilham veren Avusturya’nın Hallstatt Köyü’nde de hayatı altüst etti.

 • İstanbul’da korsan taksiler artık gizlenmiyor
  by NTV on 6 Ocak 2020 at 14:45

  <a href="https://www.ntv.com.tr/turkiye/uber-gitti-korsan-taksi-geldi,XStifI-7ZEalaPT_lzobPg" target="_blank">İstanbul’da araç çağırma uygulaması Uber yasaklandı bu kez de korsan </a>taksicilik arttı. Mevcut durum Uber’in yasaklanmasının ardından talebin hiç de az olmadığını gösteriyor. Korsan taksi ilanları internetten de yayınlanıyor. NTV ekibinden Özgür Yılmaz bu işi yapanlardan biriyle telefonda görüştü. İşte ayrıntılar… (Kamera: Cumhur Çatkaya, NTV Haber)

 • Pamukkale 2019’da rekora koştu
  by NTV on 6 Ocak 2020 at 09:04

  Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Pamukkale, 2019’da 2 milyon 580 bin 245 kişiyi ağırlayarak ziyaretçi sayısında rekor kırdı.

 • İstanbul’da çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri
  by NTV on 6 Ocak 2020 at 07:49

  Yaklaşık 18 milyon öğrenci 17 Ocak Cuma günü sömestr tatiline giriyor. 15 gün sürecek olan sömestr tatilinde İstanbul’daki çeşitli müzeler, lunaparklar, eğlence ve oyun alanları, çocuklara unutulmaz bir tatil yaşatacak.

 • Eksi 70 derecede Antarktika’da yemek yapmak
  by NTV on 6 Ocak 2020 at 07:32

  Cyprien Verseux bir buzulbilimci ve astrobiyolojist. Şu sıralar Antartika’daki Concordia İstasyonu’nda çalışıyor. Dünyadan yaklaşık 400 km uzaklıkta olmasına rağmen Uluslararası Uzay İstasyonu dahi medeniyete buradan daha yakın. İklimle ilgili araştırmalar yapan Cyprien, boş zamanlarında bir blog tutuyor ve böylesine zor bir bölgede yaşadıklarını anlatıyor. Yaşam portalı Bored Panda’nın derlemesiyle Cyprien’in Antarktika’daki yaşamından kesitler…

 • Uçakta en sağlıklı yer neresi?
  by NTV on 6 Ocak 2020 at 05:43

  2020’de sık konuşacağımız sağlık konularından bazılarını geçtiğimiz hafta liste halinde yayınladım. Bu hafta bunlardan 3’ünü mercek altına alacak ve onları daha yakından tanımanızı sağlamaya çalışacağım. Buyurun…

 • Liman Günlüğü bu hafta Cebelitarık ve Barcelona’da! (5 Ocak 2020)
  by NTV on 5 Ocak 2020 at 08:40

  Liman Günlüğü’nun rotasında bu kez Akdeniz kıyıları var… Sinan Kunter ile Liman Günlüğü her Pazar 11.20’de NTV’de.<br />Liman Günlüğü bu hafta Cebelitarık ve Barcelona’da! Sinan Kunter, Liman Günlüğü’nün sayfalarını Batı Akdeniz’de yazmaya devam ediyor. Avrupa’nın Afirka’ya açılan noktasında maymunlarla dolu ilginç bir bölge ve eğlencenin eksik olmadığı renkli bir şehir… Liman Günlüğü’nün rotasında bu hafta<br /> Akdeniz’deki İngiliz toprağı Cebelitarık ile İspanya’nın kültür ve sanat kenti Barselona var. Sinan Kunter ile Liman Günlüğü, 5 Ocak Pazar 11.20’de NTV’de.

 • Bursa’dan Berlin’e… (Avrupa’dan Anadolu’ya 5 Ocak 2020)
  by NTV on 5 Ocak 2020 at 06:38

  Avrupa’dan Anadolu’ya yeniden başlıyor. Bu kez hedefte Türkiye’nin 10 farklı ilinde her kesimden gelen soru ve talebi yanıtlamaya hazır Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri ve Avrupa’nın dört bir yanına dağılmış Erasmus+ öğrencileri var. Avrupa’dan Anadolu’ya her Pazar 09.15’te NTV’de.<br />Ömer Vatanartıran’ın sunduğu programın yeni bölümünde; Bursa ve Almanya’nın Berlin şehri var. Bursa’daki yolculuğuna Irgandı Köprüsü’nden başlayan Ömer Vatanartıran, ardından Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin etkinliklerini öğreniyor. İpekçilikten longozlara, İskender kebabından Zeki Müren şarkılarına A’dan Z’ye Bursa’nın olmazsa olmazlarını deneyimleyerek AB destekli BUTEKOM projesini görmeyi de ihmal etmiyor. Rotasını Almanya’nın başkenti Berlin’e çeviren Vatanartıran, Bursa’dan gelen Erasmus+ öğrencisiyle buluşup Avrupa’da staj yapma yollarını öğreniyor. Avrupa’dan Anadolu’ya, 5 Ocak Pazar 09.15’te NTV’de.

 • Amsterdam’da turistlere yeni vergi: Her gece için ek 3 euro
  by NTV on 5 Ocak 2020 at 05:30

  Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ı ziyaret eden turistler, bu yıl konakladıkları her gece için ek olarak 3 euro ödemek zorunda kalacak.

 • Göbeklitepe 2019’da rekora koştu
  by NTV on 3 Ocak 2020 at 08:36

  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göbeklitepe, 2019’da 412 bin 378 kişiyi ağırladı.

 • 2020 resmi tatil günleri ve tatil planı önerileri
  by NTV on 3 Ocak 2020 at 08:09

  2020’ye girdiğimiz şu günlerde vatandaşlar, yeni yılın heyecanını yaşarken, diğer yandan da 2020’deki resmi tatil günlerini merak ediyor. “Bu sene tatiller ne zaman? 2020 Ramazan bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil? 2020 tatil günleri? Yılbaşı ne güne geliyor? 2020 resmi tatiller? Bakanlar kurulu tatili uzattı mı? gibi birçok sorunuza cevap bulabileceğiniz ve tatil planınızı yapabileceğiniz rehber niteliğindeki yazı hazırladık. (Yazı:&nbsp;Serdar UZUN&nbsp;- serdar.uzun@ntv.com.tr)