ntv.com.tr NTV Haber – Türkiye ve Dünya Gündemi Güncel Son Dakika Haberleri

 • Zynga tarafından alınan Peak Games oyunlarının sahibi Sidar Şahin kimdir?
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:18

  Peak Games, ABD merkezli Zinga’ya 1.8 milyar dolara satıldı. Böylece Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri gerçekleşmiş oldu. 2010 yılının ekim ayında kurulan sosyal oyun şirketi Peak Games’in kurucusu Sidar Şahin kimdir?

 • Gelecek 20 yılda 500’den fazla hayvan türü yok olacak
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 13:00

  Bir asteroidin dinozorları 65 milyon yıl önce silmesinden bu yana  dünyadaki hayvan ve bitki türlerinin yok olma oranın en yüksek hızına çıktığı keşfedildi. Bilim insanları, insan faaliyetleri nedeniyle gelecek yirmi yılda 500’den fazla karada yaşayan omurgalı türünün yok olacağı açıkladı. 

 • Türkiye’nin ilk cep uydusu uzay yolculuğuna hazırlanıyor
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 11:52

  Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A, 3 Mart 1992’de Zonguldak’ta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren madencilerin isimleriyle yıl sonuna doğru uzay yolculuğuna çıkmak için gün sayıyor.

 • Milli fırkateyn için yerli güç birliği
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 10:45

  MİLGEM Projesi’nin devamında üretilecek İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, önceki gemilerden daha yüksek yerlilik oranıyla Türk Deniz Kuvvetlerine kazandırılacak.

 • HAVELSAN robotları konuşturacak (İlk araç yolda)
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 09:44

  Orta sınıf insansız kara aracını bu yıl kullanıma sunmaya hazırlanan HAVELSAN, üzerinde çalıştığı özgün algoritmayla da insansız kara, hava, su altı ve üstü araçları birbiriyle konuşturup birlikte görev yapmalarını sağlayacak.

 • Valorant’ın ücretsiz sürümü erişime açıldı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 08:09

  taktiksel nişancılık oyunu Valorant, 2 Haziran Salı günü (bugün)  saat 08.00 itibarıyla ücretsiz olarak erişime açıldı.

 • Anne ve babalara sosyal medyada çocuk istismarı uyarısı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:58

  Anadolu Üniversitesi SODİGEM uzmanları, "Çocukların abone oldukları kanallar mutlaka kontrol edilmeli, gerekiyorsa abone olunmalı, her yüklenen içerik çocuklardan önce aileler tarafından izlenmelidir." uyarısında bulundu.

 • Corona virüs önlemi: Robot garsonlar göreve başladı
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:28

  Corona virüs salgını sonrası Hollanda’da bir restoran teması minimuma indirmek adına robot garsonları kullanıma sundu.

 • Peak Games Türkiye’nin ilk ‘Unicorn’u oldu
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:05

  2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak Games 1.8 milyar dolar karşılığında ABD’li mobil oyun şirketi Zynga’ya satıldı. Peki satıştan kim ne kadar kazandı? İşte Peak Games’in 10 yıllık öyküsü…

 • ABD’li Zynga’nın Peak Games’i satın alma süreci nasıl gelişti?
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 07:04

  Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri gerçekleşti. Hem de söz konusu olan bir mobil oyun firması… Peak Games, ABD merkezli Zinga’ya 1.8 milyar dolara satıldı. Satış sonrası Türk şirketin stratejisinde bir değişiklik olmayacak, çalışmalarına İstanbul’da devam edecek. Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü süreci NTV yayınında anlattı.

 • Facebook çalışanlarından Trump’ı destekleyen patronlarına sanal protesto
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 06:33

  Facebook çalışanları, ABD Başkanı Trump ile Twitter arasında yaşanan fact checking (olgu doğrulama) tartışmasında, “Biz gerçekliğin mutlak hakimi değiliz” diyerek ABD Başkanı’nın yanında, Twitter’a cephe alan Zuckerberg’e karşı sana bir adım atacaklarını açıkladı.

 • Astronotlar uzaya neden dinozor götürdü? (Sırrı nihayet çözüldü)
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 05:46

  SpaceX’in tarihi uçuşunun canlı yayınında astronotların yanındaki oyuncak dinozor dikkat çekti. Dinozorun sırrını Astronot Bob Behnken açıkladı.

 • Bilim insanlarından uyarı (Felakete 100 saniye kaldı)
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 05:24

  Bilim insanları, insanlığın topyekun yıkımına işaret eden sembolik "Kıyamet Günü Saati”nin 00.00’a ulaşmasına 100 saniye kaldığını duyurdu.

 • FAST’in yeni görevi belli oldu
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 04:59

  Çin’de inşa edilen ve 180 milyon dolara mal olan 30 futbol sahası büyüklüğündeki teleskop dünya dışı yaşama ait kanıtlar arayacak.

 • YouTube’da çocuk istismarı! Bakanlık harekete geçti
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 04:53

  Video paylaşım platformu YouTube’da çocuklara yönelik kan donduran başlıklar ve içerikler taşıyan videoların dolaşımda olduğu ve milyonlarca çocuk tarafından izlendiği ortaya çıktı. Sosyal medyada gündem olan olay sonrası Aile Bakanlığı 4 hesapla ilgili savcılığa başvurdu.

 • Sony PlayStation 5’in lansmanını erteledi! işte nedeni
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 04:34

  Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony merakla beklenen PlayStation 5’in (PS5) lansmanı ertelediğini duyurdu.

 • 1,8 milyar dolarlık satın alma rekor getirdi
  by NTV on 2 Haziran 2020 at 00:32

  Zynga’nın hisseleri Türk oyun şirketini almasıyla 8 yılın zirvesine yükseldi.

 • Türk şirketine 1,8 milyar dolar
  by NTV on 1 Haziran 2020 at 20:11

  Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri gerçekleşti. Hem de söz konusu olan bir mobil oyun firması. Peak Games, ABD merkezli Zynga’ya 1,8 milyar dolara satıldı. Satış sonrası Türk şirketin stratejisinde bir değişiklik olmayacak, çalışmalarına İstanbul’da devam edecek.

 • Çin yörüngeye iki uydu daha gönderdi
  by NTV on 1 Haziran 2020 at 09:02

  Çin, cumartesi gönderdiği iki teknoloji deney uydusunun ardından yörüngeye iki uydu daha gönderdi.

 • Elon Musk servetini nasıl kazandı ve nasıl harcadı?
  by NTV on 1 Haziran 2020 at 04:25

  Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu Elon Musk, altıncı çocuğuna verdiği ilginç isimle gündeme gelmesinin ardından, NASA ile işbirliği sonucu ABD topraklarından 9 yıl sonra uzaya ilk kez astronotların fırlatılmasını sağlamasıyla adını tarihe yazdırdı. Hem magazinin hem de teknoloji dünyasının takip ettiği milyarder dahi, bugüne kadar servetini nasıl edindi ve onu nasıl harcadı? İşte adım adım Elon Musk’ın girişimleri…

 • SpaceX’in Dragon kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetlendi
  by NTV on 31 Mayıs 2020 at 16:02

  SpaceX’in Amerikalı astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken’i taşıyan Dragon kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) kenetlendi.

 • SpaceX’in ilk insanlı uzay aracı fırlatıldı (ABD 9 yıl sonra kendi topraklarından uzaya astronot gönderdi)
  by NTV on 31 Mayıs 2020 at 07:29

  SpaceX’in, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ortaklığıyla dünya yörüngesine gönderdiği ilk insanlı uzay aracı başarıyla fırlatıldı. NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken’i Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) götüren Crew Dragon adlı uzay aracı ile özel sektör ilk kez uzaya insanlı bir araç göndermiş oldu. Girişimci Elon Musk’ın kurduğu SpaceX’in geliştirdiği uzay aracı Dragon’un Falcon 9 roketi, Florida’daki Kennedy Uzay Üssü’nden uzaya fırlatıldı .’Launch America’ isimli görev ile NASA 9 yıl sonra ilk defa ABD topraklarından uzaya astronot göndermiş oldu. Dragon kapsülünün, TSİ 17.30’da Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşması bekleniyor.<br /><br />

 • Bakan Varank, ‘hücre evi simülasyonlu’ sanal operasyona katıldı
  by NTV on 31 Mayıs 2020 at 07:26

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesindeki Sanal Taktik Eğitim Merkezi’nde (SATEM) özel harekat polislerinin düzenlediği ‘hücre evi simülasyonlu” sanal operasyona katıldı.

 • SpaceX’in ilk insanlı uzay mekiği fırlatıldı
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 20:08

  Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen SpaceX’in "Crew Dragon" isimli uzay mekiğiyle ilk insanlı uçuş denemesi başarı ile gerçekleştirildi.

 • Tarihi uzay yolculuğu başladı
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 19:47

  Uzay yolculuğu açısından tarihi bir an. Elon Musk’un SpaceX şirketinin 2 Amerikalı astronotu uluslararası uzay istasyonuna taşıyacak olan roketi fırlatıldı.

 • Microsoft’tan yapay zeka adımı: Haber seçimini gazeteciler yerine yapay zekaya yapacak
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 12:45

  Microsoft, internet sitesi MSN için çalıştırdığı gazeteciler yerine haber seçimi için yapay zeka programı kullanacak.

 • Çin yörüngeye yeni teknoloji deney uyduları gönderdi
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 12:32

  Çin, yörüngeye iki yeni teknoloji deney uydusu gönderdi. Uyduların, Dünya gözlem teknoloji deneyi için kullanılacağı belirtildi.

 • Everest’in yüksekliği değişecek mi? (Tekno Hayat)
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 11:17

  Çinli araştırmacılar Everest’in yüksekliğini yeniden hesaplayacak.

 • Zoom’un yeni özelliği sadece ücretli üyeliği olanlara sunulacak
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 11:07

  Son birkaç ay içerisinde kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona çıkaran&nbsp;Zoom&nbsp;bir süredir üzerinde çalıştığı yeni şifreleme özelliğini uygulamanın ücretli versiyonunu kullanan üyelerinin kullanımına sunacak.&nbsp;

 • SpaceX’in ilk insanlı uçuşu ne zaman, saat kaçta yapılacak? (Uçuş nasıl canlı izlenir?)
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 10:57

  Elon Musk’n sahibi olduğu özel uzay şirketi&nbsp;SpaceX’in ilk insanlı uzay mekiği denemesi olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi.&nbsp;"Crew Dragon" isimli uzay mekiğinde NASA astronotları Doug Hurley ve&nbsp;Bob Behnken görev yapacak.&nbsp;Peki SpaceX’in ilk insanlı uçuşu ne zaman yapılacak? İşte tarihi uçuşlar ilgili bilmeniz gereken her şey…

 • Rusya’dan NASA’ya çağrı: Ay’ı birlikte keşfedelim
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 08:03

  Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’yle (NASA) işbirliği çağrısında bulunarak, Ay’dan toprak örnekleri toplamak istediğini duyurdu. Roscosmos, alınacak toprak örnekleriyle Ay’ın nasıl oluştuğunu keşfetmeyi amaçladığını açıkladı.

 • Yörüngedeki astronotlar günde kaç defa gün doğumuna şahit oluyor? (İlginç bilgiler)
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 07:12

  Oksijen ne renktir, Güneş’in ne kadar ömrü kaldı, saat yönünde dönen tek gezegen hangisidir, global internet kesilebilir mi, yolcu uçağına yıldırım düşerse ne olur, savaştan üç kat daha tehlikeli olan şey nedir, Evren ne renktir, Nükleer savaştan sağ çıkması en muhtemel şey nedir? İşte pek az kişinin bildiği ilginç bilgiler…

 • Cate Blanchett oyun kahramanı oluyor (Video oyunlarından sinemaya uyarlanan filmler)
  by NTV on 30 Mayıs 2020 at 07:06

  Cate Blanchett’ın ünlü video oyunu Borderlands’in sinema uyarlamasında Lilith’e hayat vereceği kesinleşti. Oscarlı oyuncunun yeni projesi bilgisayar oyunundan sinemaya uyarlanan filmleri tekrar gündeme geldi. İşte video uyundan sinemaya uyarlanan ve hasılat rekoru kıran 26 film…

 • Apple bir yapay zeka startup’ı daha satın aldı
  by NTV on 29 Mayıs 2020 at 07:12

  Apple, dijital asistanı Siri’yi geliştirmek için Kanada merkezli yapay zeka ve makine öğrenimi alanında çalışmalar yapan Inductiv isimli startup’ı satın aldı.

 • Amerikalılar Corona virüsün sorumlusunu buldu!
  by NTV on 29 Mayıs 2020 at 06:29

  ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i ve corona virüs aşısını konu alan yeni bir komplo teorisi, ABD’de belirli bir kesimden yüksek oranda kabul görüyor. Yapılan son araştırmaya göre her 100 kişiden 44’ü Bill Gates hakkında ortaya atılan bu iddianın doğru olduğuna inanıyor.

 • Dünyanın en büyük elektrikli uçağından tarihi uçuş
  by NTV on 29 Mayıs 2020 at 05:43

  Dünyanın en geniş oturma kapasitesine sahip ‘MagniX’ isimli elektrikli uçağı, ilk kez havalandı.